3 סימנים להתקף לב שלנשים אסור להתעלם מהם

לא תמיד כאב חד בחזה, הוא אחד מהם
הגוף שלנו מאד מיומן במתן סימנים כשמשהו לא תקין. לדוגמא, בעיה עם הלב, לא רק מפעילה עצבים באזור הזה, אלא גם גורמת לכאב במקומות אחרים. לעיתים הכאב או הלחץ הם פתאומיים, לא כתוצאה ממאמץ פיסי ואפילו עלולים להעיר אותך בלילה.

בדרך כלל, אנחנו מקשרים כאב/לחץ בחזה, עם התקף לב (אוטם שריר הלב), אבל נשים (בעיקר) צריכות לשים לב גם לסימנים נוספים העלולים להצביע על בעיות לבביות.

"למרבית הנשים יש אותם תסמינים כמו לגברים" אומרת ד"ר לסלי צ'או, קרדיולוגית מקליבלנד קליניק, אחד מבתי החולים המובילים בעולם בתחום הלב. " 70% מהנשים חוות לחץ או תעוקה בחזה, אבל - 30% חוות תסמינים לא אופייניים".


3 תסמינים לא אופייניים שעלייך לשים לב אליהן (ומה מהווה גורם לדאגה ומה לא)


עייפות קיצונית

בדומה למרבית הנשים, את וודאי עסוקה בין עבודה ומשפחה. שלא במפתיע, זה אומר שאת וודאי גם עייפה מרבית הזמן, שזה אגב נורמלי לחלוטין. יחד עם זאת, עייפות לבבית הינה הרבה יותר דרמטית ומשתקת. " הכוונה אינה לסתם תחושת עייפות, כמו שחשים בסוף היום וגם לא על הצורך לתפוס תנומה קלה ב 5 אחר הצהריים" מסבירה ד"ר צ'ו. הכוונה היא למותשות פתאומית, לאחר סיום פעילות ספורט שיגרתית . "הכוונה היא שבעבר יכולת לעלות ברגל מספר קומות– ועכשיו את בקושי עולה קומה אחת. או שאינך יכולה לעלות במדרגות בכלל מבלי לחוש עייפות קיצונית".דברים נוספים שעלייך לשים לב אליהם כוללים עייפות או תחושת כבדות בחזה, אפילו אם אינך עושה פעילות גופנית או מאמצת את עצמך או במקרה שבו את חשה עייפה בצורה קיצונית מפעילות פשוטה כמו סידור המיטה, הליכה לשירותים או קניות.


קוצר נשימה

ככל שנשים מבוגרות יותר, חוסר בפעילות גופנית ועליה הדרגתית במשקל, עלולים לגרום לתסמינים כגון קוצר נשימה. יחד עם זאת, כשזה מתרחש במצבים מסוימים, זה גם יכול להעיד על בעיה לבבית. "כשאת מוציאה את הכלב לטיול, את עלולה לחוש מאד קיצרת נשימה בהשוואה לעבר " מסבירה ד"ר צ'ו. " הליכה לרכב שלך תגרום לך לחוש מאד, אבל מאד קיצרת נשימה".


קוצר נשימה המחמיר בעת שכיבה – ומשתפר בעת ישיבה – גם זה עלול להיות סימן לאי ספיקת לב, כמו גם תחושת קוצר נשימה הממשיכה פרק זמן ממושך לאחר ביצוע מאמץ גופני. גם תחושה פתאומית של קוצר נשימה כשאינך בפעילות/מאמץ גופני, הינה תסמין העלול להצביע על בעיה לבבית.קושי לעשות את מה שיכולת לעשות קודם לכן

במקרה זה מדובר בתסמין שלעיתים קשה להגדיר אותו, כי לא מדובר בסימן קלאסי להתקף לב וזה תלוי בניסיון האישי שלך וברמות האנרגיה הממוצעת שלך. "אני הייתי מגדירה את זה כשינוי משמעותי ברמה התפקודית שלך" מסבירה ד"ר צ'ו. "עד כה יכולת להיות על מסלול הליכה למשך כ-20 דקות, אבל עכשיו את מסוגלת 10 דקות בלבד בשל תחושת עייפות חזקה".